Kassak Brass Ensemble

To jedyny tego rodzaju i najprawdopodobniej „najbardziej potężnie brzmiący” zespół kameralny w Polsce. Kilkunastoosobowy zespół tworzą gdańscy muzycy i jest to mieszanka orkiestrowego oświadczenia, pasji muzykowania i młodzieńczego zapału.

W repertuarze zespołu znajdziemy opracowania dzieł; J.S.Bacha, F.Chopina, J.F.Haendla, Mendelssohna, A.Scarlattiego, L.Viadany, E.Griega,. S.Scheidta, G.Bizeta, ale także część repertuaru o całkiem innym charakterze a mianowicie znane przeboje muzyki popularnej, standardy muzyki światowej w wykonaniu znakomicie brzmiącej „blachy” z towarzyszeniem sekcji rytmicznej. Z powodzeniem koncertują we wspólnym programie z Waldemarem Malickim i Maciejem Miecznikowskim.

Grupa wspaniale brzmi zarówno w salach koncertowych, kościołach, pałacowych wnętrzach jak i na dziedzińcach zamków. Różnorodny repertuar zespołu może być znakomitą oprawą muzyczną specjalistycznych zjazdów, dużych bankietów a także uroczystości regionalnych i ogólnokrajowych.
Zespół zaskakuje niespodziankami, humorem sytuacyjnym ale o tym można przekonać się dopiero na koncertach Kassak Brass Ensemble.

KassakBrass-ConvertImage